Usługa montażu klimatyzacji

Komfort w atrakcyjnej cenie

komfort w upalne dni

Instalacja klimatyzacji coraz częściej staje się koniecznością i podstawowym wyposażeniem mieszkania, domu czy firmy. Upalne okresy stają się coraz dłuższe, a temperatury coraz wyższe. Często uniemożliwiają wręcz normalne funkcjonowanie, odpoczynek, pracę. Pomogliśmy już setkom klientów z Wrocławia, woj. dolnośląskiego i Polski, wykonując dla nich montaż klimatyzacji i klimatyzatorów split, multi split czy VRF/VRV, co znakomicie podniosło komfort funkcjonowania. Klimatyzatory są również coraz częściej wykorzystywane do ekonomicznego ogrzewania pomieszczeń oraz mogą posiadać dodatkowe funkcje oczyszczania powietrza.

jakie instalacje wykonujemy?

Wykonujemy montaże każdego typu urządzeń klimatyzacyjnych obecnie stosowanych zarówno w przypadku małych mieszkań, domów jak i firm, hoteli oraz dużych obiektów. Są to:
  • pojedyncze zestawy typu split
  • systemy obsługujące do 5 pomieszczeń w oparciu o jedną jednostkę zewnętrzną, typu multi split
  • systemy obiektowe o dużych wydajnościach typu VRF, VRV itp.
  • agregaty skraplające do central wentylacyjnych
  • klimatyzatory dedykowane do pomieszczeń technicznych jak np. serwerownie
Montujemy jednostki wewnętrzne każdego rodzaju: ścienne, kasetonowe, kanałowe, przypodłogowe, konsole czy podstropowe.

Od czego zacząć?

Każdy montaż klimatyzacji różni się sposobem prowadzenia instalacji, rozwiązaniami technicznymi, zakresem prac, czy ilością materiałów. Nie stosujemy schematu, czy uniwersalnej  stawki za wykonanie montażu klimatyzacji. Każdą instalację traktujemy indywidualnie i wyceniamy po zebraniu informacji, tworząc ofertę "szytą na miarę". Zapraszamy zatem do kontaktu, wizji lokalnej, co pozwoli nam wysłuchać Państwa potrzeb i oczekiwań, ale też prawidłowo dobrać rozwiązanie i najlepszy sposób montażu. Zawsze przygotowujemy kilka wariantów wycen urządzeń różnych producentów z różnych pułapów cenowych.
Spotkanie i przygotowanie wyceny jest bezpłatne i bez zobowiązań. 


JAk wygląda montaż?

Jakość montażu jest kluczowa, ponieważ to od niego w dużej mierze zależy długa i bezawaryjna praca urządzeń. Nasze bogate doświadczenie i setki wykonanych instalacji przekładają się na gwarancję prawidłowego wykonania. Montaż wykonujemy po wcześniejszych uzgodnieniach tak, abyście Państwo mieli pełen obraz jaki efekt uzyskamy pod względem estetycznym i technicznym. Po umówieniu terminu nasza ekipa przygotuje i zabezpieczy miejsce instalacji, upewni się, że dostarczone urządzenia nie są uszkodzone w trakcie transportu i przystąpi do wykonania prac montażowych w zależności od ustalonego zakresu. Po wykonaniu montażu miejsce prac zostanie posprzątane, a system zostanie uruchomiony, przetestowany i oddany Państwu do użytkowania wraz z niezbędnym instruktażem eksploatacji urządzeń.

Przykładowe realizacje

 

Skontaktuj się z nami

FAQ

Gdzie wykonujecie montaże?

Instalacje wykonujemy głównie na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego. Nie obce są dla nas montaże wykonane w całej Polsce jaki na terenie innych krajów UE.

Czy klimatyzatorem można grzać i czy to się opłaca?

Jak najbardziej można ekonomicznie ogrzewać klimatyzatorem, ponieważ działa on na zasadzie pompy ciepła czyli korzystamy z odnawialnego źródła energii. Klimatyzator zagrzeje nam pomieszczenie kilkukrotnie taniej niż jakiekolwiek inne urządzenie grzewcze elektryczne (oporowe). 

Czy klimatyzator jest głośny?

Nowoczesne klimatyzatory spełniają wszystkie normy hałasu. Dobrej jakości urządzenie odpowiednio dobrane i prawidłowo zamontowane jest cicha w trakcie eksploatacji i nie powodują dyskomfortu.

Jak często robić przegląd klimatyzacji?

W celu utrzymania gwarancji producenci najczęściej zalecają jeden lub dwa przeglądy rocznie. Celem przeglądu jest utrzymanie urządzenia w dobrym stanie technicznym tak aby służyło nam jak najdłużej bezawaryjnie. Podczas przeglądu wykonywana jest również dezynfekcja i odgrzybianie urządzenia aby korzystanie z niego było bezpieczne i higieniczne.

Czy klimatyzator jest drogi w eksploatacji i ile prądu zużywa?

Nowoczesne klimatyzatory wykonane w technologii inwerterowej są urządzeniami bardzo ekonomicznymi. Większość klientów nie ogranicza się w sposobie ich użytkowania ponieważ komfort który zapewniają rekompensuje niewielki wzrost rachunku za energię elektryczną. Zużycie prądu zależy zatem od intensywności użytkowania warunków pracy oraz wydajności urządzeń lub systemu, więc jakiekolwiek wyliczenia można wykonać na indywidualnych przypadkach.

Jak często wymienia się czynnik?

Konieczność okresowej wymiany czynnika jest mitem. W poprawnie wykonanej i szczelnej instalacji nie powinno być ubytków czynnika, czynnik się również nie zużywa. Jego wymiana może być konieczna tylko w przypadku niektórych awarii i usterek instalacji bądź urządzenia.

Ile czasu zajmuje montaż klimatyzacji?

Standardowo montaż jednego klimatyzatora zajmuje od 3,5h do 6 h. Natomiast każdy montaż jest inny i czas zależy od indywidualnego zakresu prac oraz sytuacji montażowej w danym miejscu.

Jak dobrać wydajność klimatyzatora?

Jest wiele metod doboru wydajności klimatyzatora, jednak najlepiej zdać się na doświadczenie instalatora ponieważ standardowe przeliczniki mogą nie uwzględnić nietypowych do przewidzenia zysków ciepła i indywidualnych warunków montażu.

Czy mogę samemu zainstalować klimatyzator? 

W obecnym stanie prawnym zakup urządzeń zawierających czynniki chłodnicze oraz ich montaż jest zabroniony dla osób które nie posiadają odpowiednich uprawnień. Zakup indywidualny jest możliwy tylko w sytuacji podpisanej umowy na montaż przez uprawnioną firmę.

Czy klimatyzacja wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu? 

Klimatyzatory są w stanie polepszać jakość powietrza w pomieszczeniu. Niektóre modele mają rozbudowane funkcję oczyszczania powietrza poprzez dodatkowe filtry, jonizator czy dezynfekcję UV.