Usługa montażu Pompy ciepła

Komfort w atrakcyjnej cenie

tanie i ekologiczne ogrzewanie

Instalację pomp ciepła są coraz częściej podstawowym sposobem ogrzewania jaki jest rozważany przy budowie nowoczesnych i energooszczędnych budynków mieszkalnych. Tego typu rozwiązania wypierają inne systemy ogrzewania z powodu dużej efektywności, niskiego kosztu ogrzewania oraz niemalże bezobsługowej eksploatacji. Zmieniające się przepisy wymuszają wymianę źródeł ciepła na bezemisyjne, więc w perspektywie najbliższych lat pompy ciepła staną się jeszcze bardziej popularnym lub jedynym wyborem.

jakie instalacje wykonujemy?

Wykonujemy montaże pomp ciepła typu powietrze - woda każdego typu wraz wykonaniem instalacji kotłowni, niezależnie czy jest to system modernizowany czy wykonywany w nowym budynku. 
  • Dobierzemy odpowiednie rozwiązanie.
  • Instalujemy urządzenia sprawdzonych producentów
  • Wykonujemy kotłownie na materiałach wysokiej jakości
  • Wykonane instalacje obejmujemy opieką serwisową
Dodatkowo możemy wykonać ogrzewanie podłogowe, instalację zmiękczacza itp.

Od czego zacząć?

Każdy montaż pompy ciepła różni się sposobem wykonania instalacji, rozwiązaniami technicznymi, zakresem prac, czy ilością materiałów. Nie stosujemy schematu, czy uniwersalnej  stawki za wykonanie montażu. Każdą instalację traktujemy indywidualnie i wyceniamy po zebraniu informacji, tworząc ofertę "szytą na miarę". Zapraszamy zatem do kontaktu, wizji lokalnej, co pozwoli nam wysłuchać Państwa potrzeb i oczekiwań, ale też prawidłowo dobrać rozwiązanie i najlepszy sposób montażu. Zawsze przygotowujemy kilka wariantów wycen urządzeń różnych producentów z różnych pułapów cenowych.
Spotkanie i przygotowanie wyceny jest bezpłatne i bez zobowiązań. 


JAk wygląda montaż?

Po akceptacji zaproponowanego rozwiązania ustalamy harmonogram prac dopasowany do sytuacji w budynku. Często montaż wymaga wykonania prac w etapach. Przygotowujemy miejsce montażu. W przypadku instalacji modernizowanej demontujemy elementy starej instalacji i dostosowujemy do je pod nowe źródło ciepła. W przypadku nowej instalacji wykonujemy niezbędne przyłącza i aranżujemy najbardziej optymalnie dostępną przestrzeń kotłowni. Po tym etapie następuje montaż dostarczonych urządzeń, napełnienie instalacji i próbne uruchomienie. Gdy mamy pewność, że instalacja pracuje poprawnie przekazujemy ją Państwu wraz ze wskazówkami co do eksploatacji. 

Przykładowe realizacje

 

Skontaktuj się z nami

FAQ

Gdzie wykonujecie montaże?

Instalacje pomp ciepła wykonujemy głównie na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego.

Pompa ciepła gruntowa, czy powietrze-woda?

Jest to zawsze wybór indywidualny, natomiast z naszego doświadczenia pompa ciepła powietrze-woda w naszym klimacie sprawdza się doskonale, a koszt montażu jest wiele niższy niż pompy gruntowej. Oczywiście pompa gruntowa będzie nieco bardziej oszczędna, natomiast różnica w zakupie jest na tyle duża, że mocno dyskusyjna jest kwestia zwrotu takiej inwestycji. Rynek pomp powietrze-woda ma dużo większą dynamikę wzrostu i montuje się dużo więcej tego typu rozwiązań, co potwierdza tezę, że większość inwestorów wybiera pompy typu powietrze-woda z przyczyny większej ogólnej opłacalności.

Jaka instalacja najlepiej współpracuje z pompą ciepła?
Pompy ciepła najlepiej sprawdzają się z instalacjami wymagającymi niskich temperatur zasilania jak ogrzewanie płaszczyznowe typu podłogowego. Natomiast bardzo popularne jest wykonywanie instalacji mieszanych z grzejnikami, które przy odpowiednim zaprojektowaniu daje równie dobre efekty i niskie koszty. Pompy ciepła jak najbardziej nadają się również do ogrzewania w oparciu o same grzejniki, jak i radzą sobie z modernizowanymi budynkami, gdzie temperatury zasilnia są znacznie wyższe. Można zastosować wtedy pompy wysokotemperaturowe. Ogólnie do niemalże każdego budynku jesteśmy w stanie dobrać źródło ciepła oparte na pompie ciepła, natomiast należy każdorazowo oszacować późniejsze koszty eksploatacji i na tej podstawie.
Ile kosztuje montaż pompy ciepła?
Nie ma na to prostej odpowiedzi. Pompę dobiera się zawsze do konkretnego budynku, więc trzeba uwzględnić jej rodzaj, wydajność, producenta, sposób wykonania, potrzebną armaturę i osprzęt. i wiele innych czynników, co powoduje iż tylko wycena indywidualna ma sens w innym przypadku cena podana "przez telefon" będzie albo zawyżona, czyli bezpieczna dla firmy instalacyjnej, albo zaniżona i spowoduje to niemiłą sytuację w której okaże się, że trzeba jednak i tak dopłacać do "nietrafionej" wyceny w której nie była uwzględniona indywidualna sytuacja montażowa. Zawsze zalecamy wykonanie indywidualnej wyceny.